Névnaposok – András
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma András névnap van. A magyar jazz történetében 46 Andrást találtam. Tízen már meghaltak közülük.
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma András névnap van. A magyar jazz történetében 46 Andrást találtam. Tízen már meghaltak közülük.
A szaxofonos Budapesten született 1944. november 30-án. Halálának dátuma ismeretlen.
Na, így kell a kishétfőnek (alias kedd) egy jó kis gyomrost bevinni, hogy az embert ellássa energiával egy koncert. Elnézést, hogy a végén kezdtem, de ez a koncert (vigyázat SPOILER!) letaglózóan jó volt. Annyira, hogy a fejem és a lábam szinte végig járt, akkora ritmika szelte át a Honvéd Kaszinó csodálatos Tükörtermét. De irány vissza a normál irányba, kezdjük az elejéről!
December 6-án lesz nyolcvanéves a hazai jazzélet egyik legjelentősebb alakja, Kőszegi Imre jazzdobos. A Liszt-díjas művész aznap este a Társaskörben ünnepel: saját formációjával, a Kőszegi Rhythm & Brass Quintettel lép színpadra.
Ezen a napon
13 évesek és 8 hónaposok lettünk. Ezzel tovább javítottuk a magyar jazz sajtó rekordját, amit eddig is mi tartottunk!
Magyarország egyetlen naponta többször is frissülő jazz lapja, a JazzMa.hu aktuális cikkeinek tartalomjegyzéke.
A zongorista-zeneszerző Budapesten született 1920. november 29-én, és itt is halt meg 2004. szeptember 8-án.
Győri barátom, Hartyándi Jenő évtizedek óta sikeresen munkálkodik a környék jazzéletének életben tartásán. Kitartásáért és újabb ötleteiért megemelem előtte nem létező kalapomat! Ebben a sorozatban péntekenként a ravazdi „farmján” felvett beszélgetéseket láthatják-hallhatják! – A szerk.
Ebben a péntekenként jelentkező sorozatban a magyar jazztörténet énekesnőit mutatom be Önöknek szoros abc-ben.
Ezen a napon
Ezt nem (csak) én mondom, a DownBeat amerikai jazz szaklap idei kritikusi és olvasói szavazásán is Kenny Barron zongorista került az első helyre hangszerén. Hozzá kell tenni, nem először, volt már erre példa korábban is. Meglepő módon Ő nem a jazz megújítói közé tartozik, hanem a mainstream stílusú zenélést műveli, mégpedig nagyon magas színvonalon. Mellesleg szerzőként is aktív, a „Voyage” című darabja amolyan jazz standard kategóriába került az évek során, sokan játsszák.
Mindig örömmel készül a napra a magamféle jazzmókus, ha már úgy ébred, hogy aznap este egy remek jazzkoncerten tud résztvenni, most konkrétan a kiskanizsai Móricz Művelődési Házba csapnak a húrok és bőrök közé Gyémánt Bálint és zenésztársai. Az este el is jött szépen, Bálinték is megérkeztek a megszokott színpad előtti, testközelibb élményt adó nézőtér elejére.
Az alábbi levelet Fekete Ágnestől, a Vigyázó Sándor Művelődési Központ (XVII., Pesti út 113.) művelődés szervezőjétől kaptam! – A szerk.
Ezen a napon
Most csak pár képet küldök a zenekar remek koncertjéről, amely az Amina Figarova - zongora; Wayne Escoffery - tenorszaxofon, Bart Platteau – fuvolák, Alex Sipiagin - trombita, szárnykürt, Jasen Weaver - bőgő, Rudy Royston - dob HELYETT!!! Ferenc Nemeth-tel (vagyis a "mi" Németh Ferinkkel) állt fel.
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
164 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Grencsó Istvánnál tartunk.
13 év és 8 hónap alatt eddig 453 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
A Gent-i (Belgium) zenekar lemezét saját lemezkiadójuk, a Dwarf jelentette meg 1974-ben.
Ezen a napon
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Konrád névnap van. A magyar jazz történetében 1 Konrádot találtam.