Az „is” szó azért szerepel a címben mivel Barcsik Géza (lapunk munkatársa) grafikus, fotós és festő lemezborítók tervezésén túl sok minden mással is foglalkozott és foglalkozik. Az alábbi fotón látható szakmai életrajza – kellő nagyítás után – sok mindent elárul róla.
A szervezők, azaz Ludányi Tamás és Pleier Tamás egyszerre két vállalásuknak tettek eleget a koncerttel: 1. időnként új formációk bemutatása; 2. fellépési lehetőség biztosítása „hazai”, azaz tatabányai kötődésű zenészeknek. Így a „kettőt egy csapásra” jegyében lépett fel az egy éves Koroes Collective.
Ebben a csütörtökönként jelentkező sorozatban az itthon és külföldön élő magyar jazz énekesnőket kérem, meséljék el, eddig mely énekesek voltak rájuk a legnagyobb hatással.
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Szilvia névnap van. A magyar jazz történetében 2 Szilviát találtam.
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
164 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Gráf Ádámnál tartunk.
13 év és 8 hónap alatt eddig 451 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
A vidéki jazzklubokról szóló sorozat 11. részében az évtizedek óta Cegléden működő jazz klubot mutatom be, riportalanyom a klub szervezője Györe Andrea.
Ez a sorozat kéthetente mutat be egy-egy albumot az 1960-70-es évekből.
Ismert, vagy akkor még névtelen - népszerű, vagy alig elfogadott - híres, vagy kevésbé sztárolt muzsikusok alkotásairól olvashatnak.
Negyvenkettedik rész: Jimmy Smith - Organ Grinder Swing.
Ismét eljött a november, így már minden környékbeli jazz-szerető várja, hogy a sajnos már csak egy estére degradálódott, hajdani többnapos világsztárokkal tarkított fesztivál újra megnyissa kapuit a hangulatos Medgyaszay házban. Természetesen ne keseregjünk, örüljünk inkább annak, hogy a fesztivál életben van és három remek koncerttel fog egy kellemes estét biztosítani számunkra.
1960. december 12-e, New York City, A&R Stúdió: az Ornette Coleman Double Quartet felveszi a FREE JAZZ - A COLLECTIVE IMPROVISATION című lemezét. Mérföldkő a szabadon rögtönzött zene évtizedekre visszatekintő történelmében. A minden hónap második hétfőjén megjelenő sorozat részei a free jazz legjelentősebb képviselőit mutatják be.
Ötvenkilencedik rész: Johannes Bauer.