Magyar Jazz ABC – 473. rész: Gyulai Csaba
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.) 169 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg a Gyulai Csabánál tartunk. 14 év és 1 hónap alatt eddig 473 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
Gyulai Csaba
Budapesten született 1970. március 10-én.
1988-ban érettségizett a Táncsics Zenei Gimnáziumban, hegedűtanulmányai mellett önerőből ismerkedett a legkülönbözőbb ütőhangszerekkel.
Egy fél évig az ELTE Karvezetés szakán tanult.
Első zenekara az AT együttes volt, amelyben 1987 és 98 között hegedűn, gadulkán, viola de gambán és ütőhangszereken játszott. Közreműködött 3 CD-jükön: a „Lélekbál”-on, a „Lépések”-en és az „Alia Terra” című albumokon.
1998-tól 2 évig a Kolinda együttes ütőhangszerese.
Ezzel párhuzamosan, de 2003-ig a Makámban is ütőhangszereken szerepelt, közreműködött 3 albumukon.
2000 és 2005 között a török népzenére épülő világzenét játszó Arasinda együttes tagja volt.
Érdekli a régizenei ütőhangszerjáték, kísérletezik török, szíriai, egyiptomi és más instrumentumok felhasználásával, ebben a minőségében a Custor Consort és a Trio Calamona tagjaként is bemutatkozott.
Játszott Lovász Irén zenekarával, közreműködik a „Felleghajtó” című albumon, felvételeket készített Bognár Szilvia zenekarával és a kibővített Grencsó Kollektívával.
Rutint szerzett a középkori reneszánsz vokális egyházi zene előadásában, a Contemporary Gregorian Project: a Dés László-Balázs Elemér Quartet mellett a Voces 4 énekegyüttes tagjaként.
Két reneszánsz énekegyüttes, a Voces Aequales és az ANS Kórus tagja, 6-6 lemezük közreműködője. A reneszánsz mellett kortárszenei műveket is megszólaltatnak.
Fellépett sok más mellett a Zeneakadémián, a MediaWave-, a Sziget-, a Kaláka Fesztiválokon, a Zsámbék Jazz Open koncertjén.
2000-ben a párizsi Theatre de la Ville színházban koncertezett.
2001-ben a Makám együttessel indiai turnén vett részt.
A 16 éves magyarországi koncertszünet után hazai pódiumra visszatérő Kolinda együttes ütőse.
Lassan 20 éve játszik a Bognár Szilvi Sextet-ben, emellett a Trio Sordini és az Etnofon tagja.
Gyulai Csaba komponál bábszínházi zenéket, és muzsikusként táncszinházi előadásokon is közreműködik.