Ebben a szombatonként jelentkező sorozatomban a következő hetekben azokat említem meg, akik rajtam keresztül kerültek a Debreceni Jazz Napok programjába!
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Gyula névnap van. A magyar jazz történetében 35 Gyulát találtam. Közülük tizenöten már meghaltak.
Legutóbb azt írtam, hogy a jazz különböző ágai, irányzatai közül válogatnak a szervezők, most viszont némileg el is tértek a jazztől, hiszen főként kubai klasszikusokat, illetve a szélvészgyors, virtuóz zenekarvezető zongorista Révész Richárd néhány latinos szerzeményét hallhattuk egy örömzenébe és „táncmulatságba” torkolló, „standing ovation”-nel végződő koncerten, ahol Molnár Mátyás dobolt, Tar Gergely játszott ütőhangszereken, a több stílusban otthonosan mozgó és számos együttesben biztos hátteret nyújtó Fonay Tibor bőgőzött, valamint a kubai Yulaysi Miranda énekelt és táncolt.
Ez az írás - ahogyan a FIVE STARS ALBUMS című sorozat esetében is történt - a free jazz honlapján ismertetett alkotások közül mutat be kéthetente egyet.
Hetvenhetedik rész: MATTHEW SHIPP TRIO - NEW CONCEPTS IN PIANO TRIO JAZZ.
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Zsolt névnap van. A magyar jazz történetében 48 Zsoltot találtam. Közülük ketten már meghaltak.
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
157 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Galyas Lászlónál tartunk.
13 év és 1 hónap alatt eddig 420 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
A brazil harsonás Raul de Souza (1934-2021) 1974 októberében vette fel a kaliforniai Berkeley-ben, a Fantasy Studios-ban. Ezt a Milestones Records adta ki még az évben. Ez volt de Souza első Amerikában is megjelent lemeze. (Hogy ezt a korabeli jazzkritikusok miért minősítették jazz-rock lemeznek, az számomra rejtély!)