A Less Is More 4 free jazz estje a Jedermannban
Oliver Mayne – vibrafon, voice changer, Bolcsó Bálint – elektronika, Hock Ernő – bőgő, Sárvári Kovács Zsolt – dob.
A zenészek határtalanul kísérleteztek a szabad improvizációs koncerten. Olyan, mintha soha nem fogynának ki az ötletekből. Az egyik műben a bőgő puha álomdallamába belevájt egy meglepő sercegés a billentyűkből. Keleti dobszó festett környezetet, miközben a vibrafonon folyamatos és arányos karakterváltások történnek.
Oliver Mayne a rezonátorcsöveken is végighúzza az ütőt, az ütőre is üt. A játékosság a humorig emelkedett: a fal is ütőhangszerré vált, a pohár is, a díszgyümölcsök is tompítók, vagy alternatív ütők lettek. Voice change-rrel érdekesen, görbén tükrözte a hangot. Vonóval is megszólaltatta a vibrafont.
Bolcsó Bálint az elektronikával finom elrugaszkodást adott a valóságtól. Élőben programozott, számítógépen illesztett különös hangzásokat az analóg hangszerek mellé. Elvarázsolt mesterséges hanghatásokat alkotott. Sokszor szépen torzított visszhangként válaszolt egy-egy hangszer mondatára. Egyszer tompa, távoli vészjelzőhangot ismételt.
Hock Ernő számtalanszor játszott üveghangot, vagy virtuóz glissandót a bőgőn. Molldallamhoz szarkasztikus dúr riffet választott. A húrláb alatt is megpengette a húrokat. Máskor a hangszer nyakán lefogott hang fölött pengetve mutatott érdekes hangzást.
Sárvári Kovács Zsolt olykor kétféle ütővel dobolt egyidőben. Rengeteg felütéssel, poliritmussal tette még izgalmasabbá a zenét. Kolomppal egészítette ki a dobokat. A ride cintányér élén is játszott, majd az ütő végével hozott létre ritka hangzást.
A Less Is More 4 zenekar találékonysága korlátlan. Folyamatos egymásra hangoltságuk, koncentrációjuk egységes művet hozott létre. A Jedermann teltházas közönsége hálával fogadott.
Legközelebb az Opusban, dec. 4-én láthatók. Addig is ajánlom figyelmébe/figyelmedbe a bakelitjüket: https://lessismore4.bandcamp.com/album/do-the-limbo
A Jedermannban is megvásárolható a frissen kialakított lemezsarok albumai között.