Magyar Jazz Ünnepe Békéscsabán a Meseházban (2016-05-20) – Veres Krisztina beszámolója
A SYRIUS LEGACY koncertje nyitotta a 2016. évi Muzsikáló Udvart Békéscsabán a Meseházban, a Magyar Jazz Ünnepe vidéki koncertsorozatának legkeletibb állomásaként. A Meseházi Alapítvány negyedik alkalommal volt házigazdája a Magyar Jazz Szövetség és a Nemzeti Kulturális Alap által megálmodott és támogatott országos rendezvénysorozat vidéki állomásának.
Az estet Bodrogközy Rita békéscsabai énekesnő fellépése nyitotta meg, majd Veres Krisztina, a Meseház vezetője köszöntötte a közönséget. Ezt követően Maloschik Róbert foglalta össze a Syrius Legacy keletkezésének történetét. A rendezvény helyszíne, a Meseház udvara, zsúfolásig megtelt az igényes zenére érzékeny hallgatósággal.
A koncert napját izgatott várakozás előzte meg. A vérbeli rajongók már előre meghallgatták a Syrius Legacy felvételeit, és nem hitték el, hogy nem az eredeti felvételeket hallják, hanem zseniális fiatal muzsikusok virtuóz előadását. A kiváló zenészeknek köszönhetően zenetörténelmet írtunk az este, a legendás Syrius együttes öröksége Békéscsabára látogatott!
A Meseházban 15 éve működő jazz-klub látogatói, Szarvas Péter Békéscsaba polgármestere és számos érdeklődő vett részt az eseményen, mintegy 150 fő, az alföldi városban.
Köszönjük a nagyszerű élményt!
Veres Krisztina - Békéscsaba
Fotók: Sárközi Mária és Tóth G. Ildikó, kép aláírások: Maloschik Róbert
Nem sokkal azután, hogy megérkeztünk, Benkó Ákos már nyilatkozott is a helyi TV-nek
Tájkép "csata előtt": Tomi altszaxofonja, Izsák fuvolája és Erik kardigánja a Meseház egyik asztalán
A hódmezővásrhelyi Tibinek ízlik a finom, csípős békéscsabai kolbász (Mellette nővére és egy rajongójuk)
Norah Jones magyar hangja: Bodrogközi Rita
Csűröm, csűröm, mondd meg nékem, ki a legszebb a világon - Veres Kriszta mesés háziasszony volt: nemcsak etetett-itatott és figyelmességével halmozott el bennünket, hanem még a mikrofonállványkezelésitechnikája is kiváló volt...
Ezt megelőzően 2006-ban találkoztunk Budafokon, ahol a Gyulai Bigband énekesnőjeként szerepelt. Azzal bűcsűztam tőle: Találkozzunk 2026-ban!
Mi van haver, beszóltál? Kiderült, hogy az 1980-as évek közepe óta hallgatta a Magyar Rádióban a jazzműsoraimat. Ahogy ő mondta: "Te vagy a legendám!"
"Devil's Masquerade" - Benkó Ákos - dob, ének, Fonay Tibor - basszusgitár
Vidákovich Izsák - fuvola
Balról jobbra: Vidákovich Izsák - tenorszaxofon, Ludányi Tamás - altszaxofon, Benkó Ákos - dob,
a háttérben Fonay Tibor (basszusgitár) bevetésre készen
"Observations of an Honest Man"
A billentyűk mögött: Tempfli Erik
Izsák és Erik
Ákos
"Psychomania"
A koncert után a kis hölgy elmondta nekem, hogy neki a "Psychomania" tetszett a legjobban...
Végemeghajlás előtt